ثبت ورود

Login

نام كاربري
رمز عبور
ياداوري
بازيابي رمز عبور!
بازيابي نام كاربري!

ثبت

فيلدهاي ضروري *
نام
نام كاربري
رمز عبور
Verify password
ايميل
Verify email

در يك نگاه

   پانزدهم آبان‌ماه تاريخي است به يادماندني درصنعت بيمه کشور . در سال 1314 ، در چنين‌روزي ، شرکت سهامي بيمه ايران به عنوان نخستين شرکت بيمه ايراني ودولتي تأسيس شد و به عنوان بنيانگذار صنعت بيمه درکشور آغاز به کارکرد . آغاز فعاليت بيمه ايران (14 آبان 1314) را به تعبيري مي توان ملي شدن صنعت بيمه تلقي کرد. بيمه ايران از آذرماه 1314 صدور بيمه نامه در رشته‌هاي مختلف را آغاز نمودو ظرف يک سال درشهرهاي مشهد، شيراز‌، اصفهان ، همدان ، اهواز و بوشهر نمايندگي تأسيس کرد.همزمان تعدادي از دانشجويان رشته‌هاي اقتصادي و تجارت براي آموختن فنون بيمه به خارج از کشور اعزام شدند . شرکت بيمه ايران موفق شددرهمان سال نخست فعاليتش ،62% بازار بيمه کشوررادر اختياربگيردو سهم مؤسسات خارجي را از 100% به 38% کاهش دهد . بيمه ايران همچنين درصد واگذاري اتکائي را از حدود 90% به 44% تقليل داد و با کاهش نرخ حق بيمه در برخي از رشته‌‌ها به حدود50% ،‌ درگسترش وتوسعه بيمه نقش مؤثري را ايفاءکرد بطوريکه امروز نه تنها درسراسر کشور ، بلکه درکشورهاي اروپايي و آسيايي ، بويژه در خاورميانه نامي پرآوازه و آشناست .  

 

تاريخچه بيمه ايران
    در اولين روزي که شرکت سهامي بيمه ايران شروع بکار کرد مرحوم داور وزير ماليه وقت که در حقيقت بايد تاسيس شرکت سهامي بيمه ايران را تا اندازه زيادي مرهون علاقه و پشتکار او دانست خطاب بکار مندان بسيار معدود شرکت چنين گفت : " من به شرکت بيمه جديد التاسيس به اندازه بانک ملي ايران علاقمندم و اهميت اين شرکت براي کشور با اندازه بانک ملي است. سعي کنيد تشکيلات منظم و درستي داشته باشيد و حتي از اول به تاسيس شعب در خارج کشور مثل بغداد وکراچي و بمبئي اقدام نمائيد و کارمندان تحصيل کرده داشته باشيد و آنها را براي فعاليت حاضر نمائيد. البته اسم اين شرکت بزودي درتمام دنيا معروف خواهد شد. " بعدازاين نطق کوتاه وموثر مرحوم داور تقاضا کرد که براي اولين بار منزل خود او بوسيله شرکت سهامي بيمه ايران بيمه شود و بدين ترتيب اولين بيمه نامه آتش سوزي در تاريخ 14 آبان ماه 1314 بنام مرحوم داور صادر گرديد. تاريخ مزبور در تاريخ اقتصادي کشور اهميت خاصي دارد. چون موسسات بيمه هر کشوري از ارکان اوليه اقتصادي آن کشور بشمار ميرود و عمل بيمه در تمام دنيا ملاک درجه ترقي و تنزل اقتصادي است. قسمتي از خاطرات آقاي عبدالحميد شمس سرپرست اداره خسارت در سال 1332 تحت عنوان " شرکت بيمه ايران چگونه بوجود آمد " ... درابتداي کار ، شرکت محل معيني نداشت. درخيابان لاله زار محل فعلي سينما خورشيد در قسمت زير زمين آن ، دو اطاق تاريک و مرطوب تحويل ما گرديد که در آنجا مشغول کارشويم. خوب به خاطر دارم که در آن روزگار ( اول ديماه 1314 ) فقط آقاي سرکياس ( عضو هيئت مديره وقت ) و دو نفر خانم ماشين نويس و نگارنده شروع بکار کرديم. در آن زمان براي تامين سرمايه اوليه شرکت و تبديل مقداري کاغذ به پول که براي شرکت نهايت ضرورت را داشت کوشش مي کرديم. صبح اول وقت کيف من از طلبهاي تثبيت غله پر مي شد وبراي وصول آن عازم مي شدم و در مراجعت چکي همراه داشتم. آقاي مديرعامل تشکر و تشويق ميکردند و خانم هاي همکارچاي و شيريني تعارف مي کردند و همين تشويق ها خستگي هارا به نشاط مبدل مي کرد و باز بعدازظهر مجدداً براي وصول طلب ها مي رفتم. از جمله سرمايه ابتدايي شرکت سهامي بيمه ايران اراضي باغ فردوس بوده است که به اين شرکت واگذار شده بود تا از فروش اقساطي آن سرمايه اوليه تامين شود و مورد ديگر طلب هاي سازمان غله به دولت بوده است که به طريق فوق دريافت مي شد ودر مجموع 20.000.000 ريال سرمايه اوليه شرکت تامين شد.
        مشاهده تاريخچه بيمه ايران
        مشاهده مديران بيمه ايران در گذر زمان
    موضوع فعاليت
    بيمه ايران در کليه رشته‌هاي بيمه زندگي و غيرزندگي فعاليت مي‌کند و با عرضه بيمه‌هاي تجاري و خانواده شامل بيمه‌هاي اتومبيل‌،اشخاص (عمر – حادثه – درمان )،آتش‌سوزي ، باربري،مهندسي و مسئوليت بيش از 50% سهم بيمه‌هاي بازرگاني کشور را دراختياردارد.دربخش حمايت‌هاي ملي نيز اکثريت پروژه هاي بزرگ ملي نظير نفت و گاز و پتروشيمي ، هواپيمايي ، سدسازي، نيروگاهها و صنايع تحت پوشش بيمه ايران است که در مواقع لزوم خطرات بيمه‌شده خود را نزد بازارهاي بين المللي بيمه اتکائي مي کند . بيمه ايران با توجه به ظرفيت بالاي ريسک‌پذيري خود ، علاوه بر انجام بيمه هاي مستقيم ، نسبت به پذيرش ريسک به صورت بيمه‌اتکايي قبولي از شرکت‌هاي بيمه داخلي و خارجي اقدام مي کند .
    نيروي انساني
    مجموع نيروي انساني شاغل در شرکت (رسمي، پيماني، قراردادي) حدود چهارهزار و هفتصد و سي و نه نفر مي‌باشند که 53 درصد آنها تحصيلات دانشگاهي و بالاتر از ديپلم دارند. . علاوه بر اين ، با توجه به گسترش بازار بيمه ، بيمه ايران در 10 سال گذشته بخشي از نيروي انساني خود را از طريق شرکت تخصصي خدماتي کارگستران راهبر (امين سابق) تأمين کرده است.
        بازديد از آمار نيروي انساني
    شبکه فروش
    بيمه ايران با دارا بودن 205 شعبه فعال و مجتمع خدمات‌بيمه‌اي در سراسر کشور و 12 شعبه و نمايندگي در خارج از مرزها و با بکارگيري بيش از 3770 دفتر نمايندگي حقيقي و 156 نماينده حقوقي تحت عنوان شرکت خدمات بيمه اي (در مجموع 256ر4 نمايندگي ،کارگزار و شرکت خدمات بيمه‌اي ) ، بزرگترين شبکه عرضه بيمه در کشور را در اختيار دارد .
    سرمايه بيمه ايران
    اگر چه در بدو تأسيس ، بيمه ايران با سرمايه‌اي معادل 20 ميليون ريال آغاز به کار کرد ، اما با افزايش سرمايه اش در مراحل مختلف فعاليت ، هم‌اکنون داراي سرمايه‌اي بالغ بر2 هزار ميليارد ريال است که تمامي آن متعلق به دولت جمهوري اسلامي ايران است .در حال حاضر، بيمه ايران با گسترش روزافزون فعاليت سرمايه‌گذاري خوددرچارچوب مقررات در بيش از 115 شرکت سرمايه‌پذير بورسي و 29 شرکت خارج از بورس و ارائه نرخ مناسب بيمه توانسته است طي ساليان اخير خود را به عنوان يکي از 10 شرکت برتر معرفي کند .
    سرمايه گذاري ها
    ذخايرفني‌و سرمايه و اندوخته‌هاي شرکت بر اساس آئين‌نامه سرمايه‌گذاري ها ، مصوب شورايعالي بيمه در زمينه‌هاي مختلف از جمله سپرده‌هاي بانکي ، اوراق مشارکت ، سهام و مستندات سرمايه‌گذاري مي شود . هتل عباسي اصفهان و شرکت بيمه ايران – انگلستان از جمله سرمايه‌گذاري‌هاي بيمه ايران است .
        هتل ( مهمانسراي ) عباسي
        اين مجموعه ارزشمند که از ويژگي هاي يک هتل مدرن و يک موزه با آثار هنري و تاريخي و از شهرت جهاني برخوردار است ،‌در سال 1337 در اصفهان در محل يکي از زيباترين کاروانسراهاي دوره صفوي احداث شده که تماما" متعلق به بيمه ايران است.
        www.abbasihotel.ir
        شرکت بيمه ايران – انگليس
        بيمه ايران – انگليس با سرمايه 000ر600ر48 پوند که 99 درصد آن متعلق به بيمه ايران است از سال 1975 ميلادي در بازار بيمه اروپا فعاليت مي کند .
    شناسنامه ملي شرکت سهامي بيمه ايران
    در اجراي آيين نامه اختصاصي شناسه ملي براي اشخاص حقوقي کشور، به منظور برخورد و جلوگيري از روند رو به رشد جرايم مالي و اقتصادي تحت پوشش شخصيت حقوقي شرکتها، ايجاد انضباط مالي و اداري، تسهيل تبادل و اطلاعات بين دستگاههاي اجرايي کشور براي کليه سازمان و نهادها از جمله شرکت سهامي بيمه ايران شناسنامه ملي صادرشده است.

 

  

           ارسال رايگان

          دستگاه كارتخوان